Perspektywy zatrudnienia

Po obronie dyplomu studiów II stopnia wielu z naszych studentów kontynuuje naukę na studiach doktoranckich na naszym Wydziale lub w instytutach badawczych w kraju jak i zagranicą.

Dzięki wszechstronnej wiedzy zdobytej w czasie studiów na naszym Wydziale, absolwenci, którzy decydują się na podjęcie pracy, mają bardzo szerokie możliwości. Szeroka wiedza o materiałach i ich właściwościach pozwala na współpracę z konstruktorami oraz udział w przygotowaniu i realizacji zaawansowanych projektów inżynieryjnych. To także otwarte drzwi do podjęcia pracy związanej z projektowaniem nowych produktów, kształtowaniem ich właściwości użytkowych oraz nadzorowaniem procesu produkcji w różnych branżach przemysłu m.in. kosmicznego, medycznego, lotniczego czy elektronicznego. Nasi absolwenci bez problemu znajdują pracę w sektorze doradztwa technicznego, a także laboratoriach badawczych.

Absolwenci naszego Wydziału będą gotowi do podjęcia pracy na stanowiskach:

  • asystent w dziale produkcji
  • asystent w dziale badań i rozwoju
  • specjalista do spraw planowania produkcji
  • specjalista do spraw materiałowych
  • inżynier do spraw jakości
  • specjalista do spraw badań i rozwoju
  • przedstawiciel handlowy branży technicznej
  • główny technolog produkcji.

Jeśli marzysz o tym aby zaprojektować „materiał przyszłości” to inżynieria materiałowa jest świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Biuro Karier PW

Biuro kompleksowo wspiera studentów i absolwentów w kreowaniu i planowaniu ścieżki kariery. Studenci i absolwenci naszego Wydziału mogą korzystać z bogatej oferty Biura m.in. konsultacji z doradcą kariery, coachem oraz uczestniczyć w warsztatach dotyczących efektywności zawodowej i osobistej.

Dzięki tej ofercie studenci i absolwenci wiedzą JAK i GDZIE szukać wymarzonej pracy, uświadamiają swoje predyspozycje zawodowe. Wiedzą w jaki sposób przygotować mistrzowskie CV i LM, jak radzić sobie ze stresem w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, czy w jaki sposób wpływać na swoją efektywność i motywację.

Biuro Karier łączy także studentów i absolwentów ze światem biznesu. Ma to miejsce w trakcie organizowanych „Spotkań z pracodawcą”. W obecnym roku akademickim gościli, min. przedstawiciele takich firm, jak: Agencja Wywiadu, Avery Dennison, BuroHappold Engineering, European Central Bank, OECD, E&Y, InPhoTech, Skyscanner, BTC, CCUSA.

www.bk.pw.edu.pl