Aktualności

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2020/2021

1 października 2020

Księgarnie Oficyny Wydawniczej PW

studenci

Do 31 października 2020 roku w księgarniach Oficyny Wydawniczej PW obowiązuje rabat w wysokości 30% na wszystkie publikacje.

Informacja dla studentów I roku 2020/2021

Najważniejsze informacje dla osób, które w październiku 2020 roku rozpoczynają studia I stopnia.

Nowe programy stypendialne dla doktorantów PW

Celem nowych programów stypendialnych jest wsparcie rozwoju naukowo-badawczego doktorantów, m.in. poprzez wsparcie ich czynnego udziału w wydarzeniach naukowych oraz  docenienie ich wkładu w publikacje naukowe. Program stypendiów jest finansowany ze środków projektu ”Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza”, realizowanego na Politechnice Warszawskiej.

Ważna informacja dla studentów I roku!

Wszystkich zakwalifikowanych na I rok studiów pierwszego stopnia na kierunek Inżynieria Materiałowa, zapraszamy do Dziekanatu celem złożenia dokumentów wymaganych podczas procesu rekrutacji na studia.

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Zdunek laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Z radością informujemy, że prof. dr hab. inż. Krzysztof Zdunek został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020, która jest wyrazem uznania za realizację projektu pt.: „Wysokiej jakości powłoki DLC wytwarzane w nowatorskim rozpylaniu magnetronowym wysokiej mocy z zastosowaniem gorącego targetu grafitowego”.

Publiczne obrony rozpraw doktorskich we wrześniu

We wrześniu 2020 roku odbędą się trzy obrony rozpraw doktorskich.

Jak leczyć nowotwory? Alternatywa dla chemioterapii

Zbadanie właściwości przeciwnowotworowych i cytotoksycznych in vitro nowej rodziny nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu (faz MXenes) oraz ich wpływu na komórki – to główny cel projektu realizowanego przez dr hab. inż. Agnieszkę Jastrzębską z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Ocena programowa PKA

Dnia 2 lipca 2020 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) podjęło uchwałę nr 397/2020 w sprawie oceny programowej na kierunku inżynieria materiałowa prowadzonym na Politechnice Warszawskiej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Wspomniana ocena programowa została dokonana w oparciu o raport z wizytacji Zespołu Oceniającego PKA w dniach 28-29 listopada 2019 r. Miło nam poinformować, iż wspomniana uchwała Prezydium PKA zawiera najwyższą możliwą ocenę, tj. ocenę pozytywną.

Rekrutacja do Szkół Doktorskich PW - sem. zimowy r.a. 2020/2021

Rejestracja kandydatów będzie się odbywać za pośrednictwem systemu IRK (irk.pw.edu.pl) w terminie od 1 sierpnia 2020 r. (godz. 0.00) do 31 sierpnia 2020 r. (godz. 23.59).

Najlepsze studia w Polsce na kierunku inżynieria materiałowa prowadzi WIM PW

Ranking Studiów Inżynierskich 2020 miesięcznika Perspektywy po raz kolejny wykazał, że wydziałem, który najlepiej w Polsce kształci na kierunku inżynieria materiałowa jest Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Eksperci Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Miło nam poinformować, że Polska Komisja Akredytacyjna powołała na kadencję 2020-2023 trzech ekspertów z dyscypliny inżynieria materiałowa z naszego Wydziału: prof. dr hab. inż. Waldemara Kaszuwarę, dr hab. inż. Dariusza Oleszaka, prof. PW, dr hab. inż. Jerzego Roberta Sobieckiego, prof. PW.

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości za realizację projektu „Badania właściwości przeciwnowotworowych nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu – faz MXenes”.

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Miło nam poinformować, że nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców w roku 2020 uzyskali Witold Chromiński, Piotr Kwaśniak, Jakub Skibiński i Chiara Rinoldi.

#PowiedzPW

Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi. Jednostce zależy na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących inicjatyw biznesowych czy startupów na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w przyszłych działaniach.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Jarosław Żelazko

22 lipca 2020 roku o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej "Zastosowanie przekształcenia Laplace’a do wyznaczania parametrów radiacyjnych centrów defektowych w monokryształach krzemu metodą niestacjonarnej spektroskopii fotoprądowej" pana mgr. inż. Jarosława Żelazko.

Drzwi Otwarte online – część druga

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej. Zapraszamy już 1 lipca!

Certificate in Business for Engineers

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z informacją na temat Certificate in Business for Engineers, studiów podyplomowych w języku angielskim dla studentów ostatnich lat Politechniki Warszawskiej.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Mileny Koralnik

24 czerwca 2020 roku o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej pani mgr inż. Mileny Koralnik.

Biblioteka wydziałowa

Od 1 czerwca 2020 roku biblioteka wydziału będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 9.30-13.30.

Drzwi Otwarte online

Chociaż tej wiosny nie mogliśmy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy mieliśmy alternatywę. W dniach od 22 do 24 maja odbyło się wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Przyłbice dla personelu Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego

Przyłbice zostały wytworzone w zespole dr hab. inż. Wojciecha Święszkowskiego, prof. uczelni, przy współpracy z firmami MaterialsCare i Wolf 3D.

Zasady zaliczenia zajęć wychowania fizycznego w semestrze letnim 2020

Na podstawie Zarządzenia Rektora PW nr 27/2020 z dnia 4 maja 2020 termin zaliczenia zajęć wychowania fizycznego upływa 12 czerwca a semestr letni nie zostanie najprawdopodobniej przedłużony.

Akcja kwaterunkowa

1 maja 2020 roku rozpoczęła się akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2020/2021 dla obecnych studentów i doktorantów PW.

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia

W związku z ogłoszeniem przez Centralną Komisję Egzaminacyjną harmonogramu egzaminów maturalnych w roku 2020 informujemy, że zapisy internetowe na studia stacjonarne I stopnia w Politechnice Warszawskiej zostaną otwarte 1 czerwca, a przewidywane zakończenie akcji przyjęć na te studia to koniec sierpnia 2020 r.