Pierwsze miejsce w Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw - Inżynieria Materiałowa

prof. Joanna Zdunek odbiera dyplom pamiątkowy

Po raz 12. Inżynieria Materiałowa na Politechnice Warszawskiej znalazła się na podium Rankingu Kierunku Studiów Fundacji Perspektywy.

Uroczystość ogłoszenia wyników rankingu odbyła się 26 czerwca 2024 roku. Wydział Inżynierii Materiałowej reprezentowała Prodziekan ds. Kształcenia prof. Joanna Zdunek. W Rankingu Kierunków Studiów na podium znalazło się także 19 innych kierunków prowadzonych na Politechnice Warszawskiej, w tym 12 na pierwszym miejscu.

Tego samego dnia ogłoszono także wyniki Rankingu najlepszych uczelni akademickich w Polsce, w którym Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce (pierwsze w gronie uczelni technicznych).

Cieszę się z wyników rankingu, bo potwierdzają one mocną pozycję Politechniki Warszawskiej wśród coraz dynamiczniej rozwijających się polskich uczelni – komentuje prof. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej. – To duma i zaszczyt, że jesteśmy w tym gronie, a także wielkie wyzwanie i zobowiązanie, by sprostać oczekiwaniom współczesnego świata, nie zatracając się przy tym w pogoni za wynikami i ciągłym porównywaniu się z innymi. Dlatego największym powodem do radości nie są dla mnie same miejsca w rankingu, a potwierdzenie, że praca, którą tak wiele osób wkłada w codzienne funkcjonowanie i doskonalenie naszej Politechniki, przynosi efekty. Bardzo za nią dziękuję.