Aktualności

Wyniki rankingu QS by Subject

Materials Sciences w PW nr 1 w Polsce!

Przysposobienie Biblioteczne dla studentów I roku

E-kurs Przysposobienie Biblioteczne dla studentów I roku studiów odbędzie się w terminie 25 marca -  11 kwietnia 2023 roku. 

Rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w r.a. 2023/2024

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona będzie poprzez aplikację USOSweb w dniach 28 marca - 11 kwietnia 2023 roku.

Nasi Naukowcy laureatami konkursu YOUNG PW

aparatura badawcza

Witold Chromiński, Jakub Ciftci, Joanna Idaszek, Michał Jakubczak i Barbara Wieluńska-Kuś otrzymają dofinansowanie do swoich projektów w I edycji konkursu „YOUNG PW” w ramach realizacji w Politechnice Warszawskiej programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Znamy nazwiska laureatów konkursu DEMO Materials

Projekty Julii Kosińskiej, Mateusza Malikowskiego, Miłosza Nowaka i Doriana Żarny otrzymały finansowanie z Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Profesor Anna Boczkowska z tytułem „Srebrnego Inżyniera 2022”

Prof. Anna Boczkowska ze statuetką "Srebrnego Inżyniera"

Redakcja „Przeglądu Technicznego” ogłosiła wyniki 29. edycji plebiscytu „Złoty Inżynier” podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 marca 2023 roku. Tytuł „Srebrnego Inżyniera 2022” w kategorii Nauka otrzymała Dziekan naszego wydziału.

Rejestracja do programu Erasmus+

Rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2023/2024 odbędzie się w dniach 6-19 marca 2023 roku. W dniu 06 marca o godz.: 14:15 zapraszamy na spotkanie informacyjne do Auli im. prof. Wyrzykowskiego.

Konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej

Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.

XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”

logo PTMK

Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych wspólnie z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Komitetem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk ma zaszczyt zaprosić na Jubileuszowe XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”, które odbędzie się w dniach 31.05-2.06.2023 roku w Brennej.

Ethics and epistemology of AI - ENHANCE Summer Course

plakat

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Informacja dla studentów I sem. studiów II stopnia

Dziekanat

W dniach 28 lutego - 02 marca 2023 zapraszamy studentów przyjętych na studia drugiego stopnia rozpoczynających się w lutym 2023 po odbiór dokumentów związanych z przyjęciem na studia. 

Nasi studenci i doktoranci nagrodzeni

Pani Dziekan wspólnie z Prodziekanem ds. Studenckich wręczyli nagrody studentom

Dziekan Wydziału prof. Anna Boczkowska wręczyła nagrody wyróżniającym się studentom i doktorantom WIM PW.

Za nami obrony prac dyplomowych

Dr Ida Dulińska-Molak, inż. Oliwia Kuczek i prof. Zbigniew Pakieła

W semestrze zimowym r.a. 2022/2023 odbyło się 40 obron. Na wyróżnienie zasługuje praca Oliwii Kuczek pt. „Ocena wpływu produktów ochronnych na właściwości mechaniczne i strukturę włosów ludzkich” wykonywana we współpracy z Instytutem Badań Kosmetyków Dr Koziej.

Seminarium Naukowe

Javier LLorca

13 lutego 2023 roku odbyło sie Seminarium Naukowe Wydziału Inżynierii Materiałowej PW, podczas którego prof. Javier Llorca z IMDEA Materials Institute & Technical University of Madrid wygłosił referat nt. 3D printed multimaterial bioabsorbable scaffolds for bone tissue engineering: mechanical, corrosion and biological performance.

Warsztaty epitaksji – nowa forma kształcenia w praktyce

Uczestnicy Epitaxy Workshop

27 stycznia 2023 roku zakończyła się kolejna edycja zajęć w ramach przedmiotu Materiały dla Elektroniki. W tym roku akademickim przedmiot został rozszerzony o dodatkowe zajęcia laboratoryjne - Warsztaty Epitaksji.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Grafika przedstawiająca fragment wnętrza Gmachu Głównego i elementy graficzne 31. Finału WOŚP

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 29 stycznia 2023 roku, czyli w dniu finału WOŚP-u zapraszamy do Gmachu Głównego PW na licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.

Mobility PW V

Ruszył nabór do piątej edycji konkursu Mobility PW. Konkurs skierowany jest do pracowników naukowych i doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Rekrutacja do kolejnej sesji Programu ATHENS

Studenci siedzący na schodach w Gmachu Głównym PW

Od 19 do 31 stycznia 2023 roku odbędzie się rejestracja studentów do najbliższej sesji programu, która planowana jest na 11-18 marca 2023 roku.

Rekrutacja na studia II stopnia

grafika do artykułu

Zapisy na studia magisterskie, które rozpoczną się w semestrze letnim, potrwają do 24 lutego 2023 roku.

Zapisy na przedmioty w semestrze letnim

troje studentów siedzących na schodach z laptopem

W dniu 9 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy na przedmioty w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023.

Prof. Anna Boczkowska nominowana do tytułu "Złoty Inżynier 2022"

statuetka "Złoty Inżynier"

Do 20 stycznia 2023 roku trwa głosowanie w plebiscycie Złoty Inżynier 2022, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną. W gronie nominowanych jest nasza Pani Dziekan.

Nasza Badaczka w Radzie ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji

Nowi członkowie Rady

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni została powołana przez Prezydenta RP do Rady do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji.  

Rdza czy złoto? Konkurs Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego

plakat konkursu

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę doktorską, magisterską oraz inżynierską, obronioną w latach 2021-2022 i wpisującą się w tematykę ochrony przed korozją. 

Konkurs DEMO Materials

Do 31 stycznia 2023 r. trwa nabór wniosków w konkursie, który jest organizowany przez Centrum Badawcze POB Technologie Materiałowe.

Zespół z WIM z nagrodą Prezesa Zarządu PKN ORLEN

zdjęcie aparatury badawczej

Zespół pod kierownictwem prof. Joanny Ryszkowskiej zdobył II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na „Najlepszą pracę badawczą wykonaną na rzecz PKN ORLEN”.