Rozwijaj swoje pasje

Inkubator Innowacyjności

Masz swój pomysł na biznes? Politechnika Warszawska to miejsce ludzi kreatywnych. Tu najśmielsze pomysły i teorie nabierają konkretnych kształtów i stają się wynalazkami. Zespoły naszych studentów, które mają pomysł na usługę lub produkt i chcą nad nim popracować mogą wziąć udział w warsztatach OD POMYSŁU DO PROJEKTU BIZNESOWEGO. Udział w kursie pozwala na rozwój nowego produktu lub usługi, weryfikację jego poszczególnych założeń oraz budowę pierwszego prototypu. Można zdobyć również wiedzę dotyczącą zakładania oraz prowadzenia własnej firmy, budowania modelu biznesowego czy strategii marketingowej.
https://akcelerator.pw.edu.pl

Działalność artystyczna i społeczna

Osoby utalentowane muzycznie mogą dołączyć do uznanych zespołów artystycznych, wśród których są Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”, Teatr Politechniki Warszawskiej.

Dla studentów interesujących się dziennikarstwem, marketingiem lub chcących sprawdzić się w roli profesjonalnych reporterów czy członków zespołu realizacyjnego, działają ambitne media studenckie: Studencka Telewizja Internetowa – TVPW oraz Radio studenckie – Radioaktywne.

Działalność sportowa

Jednostką, która organizuje i prowadzi zajęcia sportowe jest Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Warszawskiej. Wraz z Klubem Uczelnianym Akademicki Związek Sportowy dba o wychowanie fizyczne studentów oraz popularyzuje masowe uprawianie sportu. Zawodnicy reprezentujący Politechnikę Warszawską regularnie uczestniczą w zawodach sportowych rangi mistrzowskiej i osiągają w nich sukcesy.