Perspektywy zatrudnienia

Po obronie dyplomu studiów II stopnia wielu z naszych studentów kontynuuje naukę na studiach doktoranckich na naszym Wydziale lub w instytutach badawczych w kraju jak i zagranicą.

Dzięki wszechstronnej wiedzy zdobytej w czasie studiów na naszym Wydziale, absolwenci, którzy decydują się na podjęcie pracy, mają bardzo szerokie możliwości. Szeroka wiedza o materiałach i ich właściwościach pozwala na współpracę z konstruktorami oraz udział w przygotowaniu i realizacji zaawansowanych projektów inżynieryjnych. To także otwarte drzwi do podjęcia pracy związanej z projektowaniem nowych produktów, kształtowaniem ich właściwości użytkowych oraz nadzorowaniem procesu produkcji w różnych branżach przemysłu m.in. kosmicznego, medycznego, lotniczego czy elektronicznego. Nasi absolwenci bez problemu znajdują pracę w sektorze doradztwa technicznego, a także laboratoriach badawczych.

Absolwenci naszego Wydziału będą gotowi do podjęcia pracy na stanowiskach:

  • asystent w dziale produkcji
  • asystent w dziale badań i rozwoju
  • specjalista do spraw planowania produkcji
  • specjalista do spraw materiałowych
  • inżynier do spraw jakości
  • specjalista do spraw badań i rozwoju
  • przedstawiciel handlowy branży technicznej
  • główny technolog produkcji.

Jeśli marzysz o tym aby zaprojektować „materiał przyszłości” to inżynieria materiałowa jest świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Kilka lat temu skończyłem studia na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW. Przez jakiś czas zajmowałem się pracą naukową. Od niedawna jestem właścicielem dużej i świetnie prosperującej agencji reklamowej. Nadal utrzymuję żywe kontakty ze środowiskiem naukowym Politechniki. Jestem chyba najlepszym dowodem na to, jak uniwersalną wiedzę oferują te studia i jak dobrze przygotowują do życia. - Wiktor Czerepko, absolwent naszego Wydziału.
 

Biuro Karier PW

Biuro kompleksowo wspiera studentów i absolwentów w kreowaniu i planowaniu ścieżki kariery. Studenci i absolwenci naszego Wydziału mogą korzystać z bogatej oferty Biura m.in. konsultacji z doradcą kariery, coachem oraz uczestniczyć w warsztatach dotyczących efektywności zawodowej i osobistej.

Dzięki tej ofercie studenci i absolwenci wiedzą JAK i GDZIE szukać wymarzonej pracy, uświadamiają swoje predyspozycje zawodowe. Wiedzą w jaki sposób przygotować mistrzowskie CV i LM, jak radzić sobie ze stresem w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, czy w jaki sposób wpływać na swoją efektywność i motywację.

Biuro Karier łączy także studentów i absolwentów ze światem biznesu. Ma to miejsce w trakcie organizowanych „Spotkań z pracodawcą”. W obecnym roku akademickim gościli, min. przedstawiciele takich firm, jak: Agencja Wywiadu, Avery Dennison, BuroHappold Engineering, European Central Bank, OECD, E&Y, InPhoTech, Skyscanner, BTC, CCUSA.

www.bk.pw.edu.pl