Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Dziękujemy Państwu serdecznie za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Jest nam niezmiernie miło, że tylu przedstawicieli naszego środowiska zechciało uhonorować swoją obecnością to wydarzenie.

Podziękowanie dla prof. Krzysztofa Sikorskiego

21 września 2018 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Materiałowej zebrali się, aby podziękować prof. dr hab. inż. Krzysztofowi Sikorskiemu za długoletnią pracę na Wydziale. Uroczystość była związana z formalnym zakończeniem zatrudnienia prof. Krzysztofa Sikorskiego i przejściem na emeryturę.

III Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

Już po raz trzeci Wydział Inżynierii Materiałowej PW uczestniczył w Rodzinnym Pikniku Naukowym w Otwocku, który odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, 8 września br. Również tym razem bardzo wielu zwiedzających przyciągały pokazy przygotowane przez studentów Koła Naukowego WAKANS. Poza komorą do azotowania jarzeniowego i mikroskopem metalograficznym zaprezentowano również pokaz walcowania metali. Stanowisko WIM było otoczone gośćmi przez cały czas trwania Pikniku i budziło zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019

Dziekan i Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 w poniedziałek 1 października 2018 roku o godzinie 14.00 w auli im. Profesora Jerzego Witolda Wyrzykowskiego w Gmachu Inżynierii Materiałowej przy ul. Wołoskiej 141.

Informacja dla studentów i doktorantów PW o konieczności korzystania z adresów e-mail w domenie PW

Informacja dla wszystkich studentów i doktorantów PW o konieczności korzystania począwszy od dnia 1 czerwca 2018 r. wyłącznie z indywidualnych adresów e-mail w domenie PW (nr_albumu@pw.edu.pl) w korespondencji z Uczelnią.

Naukowcy z PW laureatami stypendium START

Pięciu młodych badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród laureatów stypendium START przyznawanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Wśród nich jest Witold Chromiński z Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Wydział Inżynierii Materiałowej PW prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce

17 kwietnia 2018 roku poznaliśmy wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. Nasz Wydział zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Inżynieria Materiałowa".

Najlepsze studia inżynierskie w Polsce

na kierunku inżynieria materiałowa