Wyróżnienie na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG®

INTARG

Na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG® przyznano Srebrny Medal rozwiązaniu, nad którym pracował Zespół, w którego pracach uczestniczyła dr inż. Magdalena Jurczyk-Kowalska.

Rękawica do zastosowań zawodowych z aktywnym systemem ogrzewania to wynalazek, nad którym pracowano w ramach projektu: COLDPRO pt. „Zastosowanie proekologicznych, aktywnych związków mineralnych w produkcji rękawic i obuwia ochrony przed zimnem" w ramach Programu Badań Stosowanych, ścieżka A, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w latach 2015-2018 (umowa nr PBS3/A9/33/2015).

Autorami rozwiązania są:

  • Emilia Irzmańska, Paulina Kropidłowska, Agnieszka Adamus-Włodarczyk - Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB w Warszawie,
  • Magdalena Jurczyk-Kowalska - Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Materiałowej,
  • Jarosław Tomczyk, Karol Gajda - F.H. JAKAR Sp. j. w Radomiu,
  • Ryszard Wrona, Michał Lew Kiedrowski - REK-SWED Sp. z o. o. w Złotowie.

 
Skuteczna ochrona rąk w zimnym środowisku pracy jest tematem aktualnym, który dotyczy pracowników wielu branż. Tradycyjne konstrukcje rękawic ciepłochronnych zawierają dużą liczbę warstw materiałów zapewniających izolacyjność cieplną, przez co są mało wygodne. Dlatego opracowano chroniące przed zimnem ogrzewane rękawice o zmodyfikowanej konstrukcji, w których zostały zastosowane nowoczesne materiały tekstylne oraz moduł pozwalający na aplikację pasywnych źródeł ciepła w postaci wkładów.

 
14. edycja Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® odbyła się w dniach 15-16 czerwca 2021 roku w formule online. Więcej informacji na stronie www.intarg.haller.pl.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi!