Spotkanie z Nauką w PMDK w Otwocku

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, 13 grudnia 2018 r., odbyło się kolejne „Spotkanie z nauką” - cykliczna impreza, której celem jest promocja nauki wśród uczniów szkół średnich. Tym razem tematem przewodnim była budowa materiałów, rozpatrywana na różnych poziomach wielkości.

Uczniowie wysłuchali trzech prezentacji: mgr inż. Piotra Błyskuna dotyczącej materiałów amorficznych (szkieł metalicznych), mgr inż. Marty Orłowskiej na temat materiałów nanokrystalicznych oraz dr inż. Piotra Maja dotyczącej defektów struktury i ich wpływu na właściwości materiałów. Po części wykładowej uczniowie uczestniczyli w pokazach prowadzonych przez studentów z Koła Naukowego „Biomaterials”. Była to pierwsza impreza promocyjna z udziałem nowego koła naukowego, zarejestrowanego na WIM PW. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 uczniów z liceów Otwocka i Karczewa.