Program „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej

grafika programu

Fundacja Kościuszkowska ogłasza nabór do programu rozwoju naukowego i artystycznego w Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2023-2024.

Uczestnicy programu „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej mają szanse zdobyć wiedzę i doświadczenie w ramach wybranej przez siebie dyscypliny, które wykorzystają w pracy i podczas studiów po powrocie do Polski.

W ramach programu „Exchange to the US” możliwe są różne formy wsparcia:

• stypendium Fundacji Kościuszkowskiej dla naukowców, ekspertów i artystów – na badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy,
  • granty Fundacji Kościuszkowskiej dla pracowników naukowych oraz profesjonalistów i artystów - na badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 9 miesięcy,
  • stypendia dydaktyczne Fundacji Kościuszkowskiej – umożliwiają pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do dziesięciu miesięcy. Zajęcia powinny dotyczyć tematyki polskiej kultury i języka. Stypendyści mogą jednocześnie kontynuować swoje badania przebywając na tej ścieżce stypendialnej.

Rekrutacja do programu trwa do 15 listopada 2022 r.

Szczegółowe informacje programie „Exchange to the US” znajdują się na stronie https://www.thekf.org