Wystartował podcast projektu IDUB na PW

Logo podcastu

Trzy kwadranse z badawczą to cykl rozmów z naukowcami Politechniki Warszawskiej o projektach naukowych realizowanych w ramach grantów badawczych, uzyskanych w konkursach zorganizowanych w ramach realizacji projektu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Każdy odcinek będzie poświęcony jednemu projektowi. Celem spotkań jest zapoznanie słuchacza z tematyką prowadzonych badań, a także przedstawienie ich praktycznego wymiaru.

Odcinek 1: Terahercowe obrazowanie tkanek nowotworowych

W pierwszym odcinku Darek Aksamit, fizyk medyczny z Wydziału Fizyki PW rozmawia z dr inż. Agnieszką Siemion (również z Wydziału Fizyki PW) o wykorzystywaniu właściwości spolaryzowanego oświetlenia i metody pola jasnego i pola ciemnego do terahercowego obrazowania fantomu tkanek zdrowych i zmienionych nowotworowo.

Odcinek można wysłuchać na:

Źródło: badawcza.pw.edu.pl