Nasi Naukowcy laureatami programu LIDER XIV

grafika programu

W 14. edycji konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla młodych badaczy finansowanie otrzymało 41 projektów. Autorami siedmiu są naukowcy z Politechniki Warszawskiej, w tym dwoje z naszego Wydziału - dr inż. Paulina Kozera i dr inż. Karol Szlązak.

Celem programu LIDER jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym. Wyniki realizowanych projektów mogą mieć zastosowanie praktyczne i mają potencjał wdrożeniowy.

Dr inż. Paulina Kozera będzie realizowała projekt Innowacyjne polimerowe kompozyty proszkowe o ulepszonych właściwościach użytkowych na bazie surowców wtórnych modyfikowanych autorskimi związkami chemicznymi, a dr inż. Karol Szlązak projekt Nowej generacji hybrydowy implant kostny wzbogacony czynnikami wzrostu o kontrolowanej kinetyce degradacji i biomimetycznych cechach struktury.

W poprzedniej edycji konkursu finansowanie swoich projektów otrzymały dr inż. Barbara Romelczyk-Baishya i dr hab. Kamila Sałasińska.

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.