Nagroda dla Politechniki Warszawskiej i ADJ Nanotechnology

Nagroda „Polski Produkt Przyszłości”

We wtorek 5. lipca 2022 roku odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Polski Produkt Przyszłości”. Nagrodę w kategorii „wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy” otrzymała spółka spin-off ADJ Nanotechnology oraz Politechnika Warszawska za współpracę nad technologią produkcji nanocząsteczkowy kompozytów sterylizujących.

Zespół badawczo-naukowy, którym kieruje dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni oraz Prezes Zarządu i współzałożyciel ADJ Nanotechnology, opracował innowacyjny produkt inżynierii fizyko-chemicznej, który pozwala niszczyć szkodliwe drobnoustroje praktycznie na dowolnej powierzchni. Bioaktywne kompozyty nanocząsteczkowe nałożone w postaci trwałej powłoki likwidują wirusy, bakterie i grzyby, zapewniając sterylność miejsc w szczególny sposób narażonych na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów.

Więcej informacji: