Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT

W dniach 20-22 września 2022 roku w Kielcach odbyły się III Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT, podczas których nasi pracownicy prezentowali technologie obróbek cieplnych opracowanych na WIM PW.

Na targach swoje stoisko miał również zespół projektu NanoCarbain* pt. "Opracowanie nowej generacji stali o strukturze nanokrystalicznej z węglikami", który realizowany jest na naszym Wydziale. Na stoisku prezentowane były niekonwencjonalne technologie obróbki cieplnej stali opracowane w ramach projektu.

Podczas targów można było zapoznać się z bogatą ofertą firm związanych z szeroko pojętą obróbką cieplną metali, odlewnictwem, recyklingiem i technologiami wykorzystywanymi w przemyśle. Na stoiskach prezentowane były urządzenia oraz proponowane technologie.

W hali targowej odbywały się równolegle XXIV Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, V Targi Recyklingu Metali Nieżelaznych RECYKLING oraz XVII Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET.

 

 

*Projekt NanoCarbain finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zgodnie z umową nr: LIDER/12/0040/L-9/17/NCBR/2018 z dnia  26.11.2018

 

zdjęcie prezentujące stoisko targowe