Studia na najwyższym poziomie!

zdjęcie przedstawia studentów w Dużej Auli Gmachu Głównego PW

Pierwsze miejsce w Rankingu Kierunku Studiów Perspektyw

Po raz 11. Inżynieria Materiałowa na Politechnice Warszawskiej znalazła się na podium Rankingu Kierunku Studiów Fundacji Perspektywy.

Uroczystość ogłoszenia wyników rankingu odbyła się 29 czerwca 2023 roku. Wydział Inżynierii Materiałowej reprezentowała Prodziekan ds. Kształcenia prof. Joanna Zdunek. W Rankingu Kierunków Studiów na podium znalazło się także 21 innych kierunków prowadzonych na Politechnice Warszawskiej, w tym 15 na pierwszym miejscu.

Tego samego dnia ogłoszono także wyniki Rankingu najlepszych uczelni akademickich w Polsce, w którym Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce.

 
Wyniki rankingu bardzo nas cieszą i dodają motywacji do dalszych działań. Właśnie zakończyliśmy prace nad reformą programu studiów I stopnia. Działania związane z udoskonaleniem programu trwały kilka miesięcy, a w zespole, który pracował nad zmianami byli studenci, doktoranci, nauczyciele akademiccy i przedstawiciele firm z branży związanej z inżynierią materiałową. Studenci rozpoczynający studia w październiku 2023 roku będą pierwszym rocznikiem, który będzie realizował nowy program studiów. - mówi prof. Joanna Zdunek.

Zmiany, które zostaną wprowadzone to przede wszystkim:

  • więcej zajęć realizowanych metodą projektową (tzw. Project Based Learning),
  • większa obieralność przedmiotów (wzrost z 30% do 40%),
  • mniej zajęć z matematyki i fizyki,
  • możliwość wybrania po drugim roku studiów ścieżki kształcenia związanej z daną grupą materiałową: metale, polimery, ceramika lub kompozyty,
  • mniej godzin zajęć przy takiej samej liczbie punktów ECTS.