Profesorowie z WIM w gronie najczęściej cytowanych naukowców na świecie

aparatura badawcza

World’s TOP 2% Scientists 2021

W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021 widnieje sześć nazwisk naszych naukowców.

W tym roku opublikowano dwie listy - pierwsza ocenia dorobek naukowy z kariery badawczej (wykorzystując dane od 1960 roku), w drugiej brane są pod uwagę jedynie publikacje i cytowania z ostatniego roku kalendarzowego. Na liście dotyczącej kariery naukowej znalazło się 1058 badaczy z Polski – to reprezentanci 163 instytucji naukowych (uczelni i instytutów badawczych). W zestawieniu za poprzedni rok mamy natomiast 1092 Polaków ze 165 instytucji.

Naukowcy z WIM PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* (dane za całą karierę):

• prof. dr hab. inż. Tadeusz Kulik (Materials),
  • prof. dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska (Materials),
  • dr hab. inż. Dariusz Oleszak, prof. uczelni (Materials),
  • prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń (Materials).

Naukowcy z WIM PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* (dane za ostatni rok):

• dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni (Materials),
  • prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski (Biomedical Engineering).

Ranking TOP 2% opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

Zestawienie jest przygotowywane przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier. Pełne zestawienie jest dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier.

*W nawiasach podano, w jakich obszarach wskazani naukowcy byli najczęściej cytowani.