Nasza Badaczka w Radzie ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji

Nowi członkowie Rady

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRM, źródło: prezydent.pl

Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni została powołana przez Prezydenta RP do Rady do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji.

Rada powstała w ramach Narodowej Rady Rozwoju, która stanowi forum debaty o charakterze konsultacyjno-doradczym przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Jej członkowie wspierają działania Prezydenta RP w obszarze szkolnictwa wyższego, nauki i innowacji, identyfikują aktualne problemy, analizują rozwiązania prawne i opracowują założenia oraz projekty prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących wspomnianej tematyki, a także promują działania służące innowacyjności w nauce i gospodarce.

– Bardzo się cieszę i wierzę, że wspólnie będziemy w stanie osiągnąć dużo więcej niż każdy z osobna – podkreśliła dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni.

Rada do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji liczy 24 członków. Wśród nich są również prof. Rajmund Bacewicz z Wydziału Fizyki i dr hab. inż. Marek Kisilowski z Wydziału Zarządzania.