Informacje ws. działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19)

W zawiązku z Zarządzeniem nr 16/2020 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie podjęcia w Politechnice Warszawskiej działań zapobiegających rozpowszechnianiu się koronawirusa, i z uwagi na wprowadzenie dyżurów w pracy Dziekanatu w dniach 13.03.2020 – 14.04.2020, prosimy o ograniczenie osobistych kontaktów w załatwianiu spraw administracyjnych i zachęcamy do załatwiania spraw z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

W przypadku konieczności osobistego załatwienia sprawy, prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy: iwona.gusta@pw.edu.pl

Dziekanat Wydziału Inżynierii Materiałowej

Information for English-speaking students and employees

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej nr 16/2020 z dnia 11.03.2020  r. w dniach 12 marca-14 kwietnia br. zawieszone zostają  zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach studiów I i II stopnia (licencjackich, inżynierskich, magisterskich), jednolitych studiów magisterskich we wszystkich trybach (stacjonarne, niestacjonarne), w szkołach doktorskich, na studiach podyplomowych (z wyłączeniem zajęć prowadzonych zdalnie), w tym w Szkole Biznesu PW oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku PW. Odwołane zostają kursy i szkolenia, a także wszystkie wydarzenia i  konferencje organizowane w Politechnice Warszawskiej.

W tym czasie działalność naukowo-badawcza może być prowadzona, z zachowaniem odpowiednich zasad prewencji w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego zgodnie z rekomendacjami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Uwaga! Paragraf 1 ust. 5 zarządzenia dotyczący polecenia wykwaterowania mieszkańców z domów studenckich zostaje zawieszony. W dniu jutrzejszym (12 marca) pojawi się stosowna korekta zarządzenia w tym zakresie, dostosowana do aktualnych zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Warunki zakwaterowania pozostają obecnie bez zmian. Prosimy śledzić komunikaty pojawiające się na stronie www.pw.edu.pl.

W okresie zawieszenia zajęć pracować będą działy administracyjne uczelni. W celu ograniczenia ryzyka epidemiologicznego prosimy o załatwianie spraw za pośrednictwem komunikacji telefonicznej i mailowej. Dane kontaktowe do pracowników PW dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Politechniki Warszawskiej.

Aktualne zalecenia znajdują się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Bez zmian pozostają wcześniejsze rekomendacje:

1. Z dniem dzisiejszym aż do odwołania wstrzymuje się zagraniczne wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej (Zarządzenie Rektora PW nr 11/2020 z dnia 27 lutego 2020 r.).
  2. Osoby, które do chwili wydania w/w zarządzenia zaciągnęły zobowiązania finansowe związane z wyjazdem zagranicznym, mogą po uzyskaniu zgody dziekana lub kierownika jednostki, na własną odpowiedzialność podjąć decyzję o ewentualnej realizacji wyjazdu.
  3. Pracownicy, studenci i doktoranci PW powracający z wyjazdów zagranicznych z krajów objętych zagrożeniem epidemiologicznym (aktualne informacje są dostępne na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego), gdzie występuje wzmożona liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem, zobowiązani są po powrocie do przebywania przez 2 tygodnie w domu i tam wykonywania swojej pracy lub nauki. O tym fakcie należy powiadomić dziekana lub kierownika jednostki organizacyjnej drogą elektroniczną (na adres e-mail dostępny na stronie jednostki) oraz przesłać kopię powiadomienia na adres powiadomienia@pw.edu.pl z informacją o miejscu, dacie powrotu i celu wyjazdu (służbowy/prywatny).
  4. Dziekani zobowiązani są do umożliwienia odrobienia zajęć dydaktycznych związanych z nieobecnością studentów w tym okresie oraz zorganizowania zastępstw lub przełożenia na inny termin zajęć w przypadku nieobecności pracowników dydaktycznych.
  5. W kwestiach związanych z delegacjami, przyjazdami i wyjazdami zagranicznymi prosimy o kontakt z Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej:

w innych sprawach prosimy zapytania kierować na adres: powiadomienia@pw.edu.pl.

Wskazówki dotyczące postępowania w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów zawiera załącznik zamieszczony na naszej stronie.

W pilnych przypadkach studenci i pracownicy PW pytania związane ze swoim zdrowiem mogą kierować do konsultantów CenterMed telefonicznie: +22 592 48 77 lub +22 592 48 78 – całodobowa obsługa po polsku oraz angielsku lub na adres poczty elektronicznej: SOS@CENTERMED.PL (PL) lub HELP@CENTERMED.PL (EN).

Na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego znajdują się rekomendacje Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego po posiedzeniu Zespołu do spraw koordynacji działań w systemie szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19.

Prosimy również o zapoznanie się z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego dla uczelni w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem dostępną na stronie MNiSW.

Zachęcamy także do śledzenia aktualności publikowanych przez GIS.