"Inżynieria materiałowa w kryminalistyce" już niedługo na WIM PW

fot. Canva

Dr inż. Ewa Ura-Bińczyk otrzymała w drugiej edycji konkursu na granty dydaktyczne z projektu IDUB PW dofinansowanie do uruchomienia nowego przedmiotu na studiach II stopnia.

"Inżynieria materiałowa w kryminalistyce" będzie przedmiotem obieralnym, prowadzonym w formule międzyuczelnianej we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia będą odbywały się w formie wykładów (30h) oraz seminarium problemowego (30h) i prowadzone będą przez prof. dr. hab. Piotra Girdwoynia z UW, wybitnego wykładowcę specjalizującego się w naukach kryminalistycznych oraz pracowników Politechniki: dr inż. Ewę Urę-Bińczyk, dr inż. Magdalenę Jurczyk-Kowalską i dr inż. Ewę Kijeńską-Gawrońską.

Zakres przedmiotu będzie obejmował następujące zagadnienia:

• kryminalistyka w praktyce,
  • kompetencje biegłego sądowego,
  • metodologia postępowania sądowego,
  • przykłady stosowania ekspertyz z dziedziny inżynieria materiałowa,
  • techniki badawcze wykorzystywane na potrzeby ekspertyz sądowych.

Zajęcia zostaną uruchomione w semestrze letnim r.a. 2022/2023.

W drugim konkursie na granty dydaktyczne w PW dofinansowanie przyznano w sumie 11 projektom. Więcej informacji na stronie badawcza.pw.edu.pl.