Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej

Miejsce: Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, ul. Wołoska 141, 02-507 Warszawa

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej, który odbędzie się 17 marca 2023 roku.

Dzień ten to inicjatywa 15 jednostek z całej Polski mająca na celu popularyzację inżynierii materiałowej.

• W pierwszej części dnia odbędą się zajęcia dla uczniów szkół średnich (godz. 10:00-14:30).
  • W drugiej Minifestiwal Naukowy dla wszystkich zainteresowanych (godz. 16:00-18:30).

Dla szkół przygotowaliśmy pięć wykładów:

• 10:15-11:30 | „Korozja nasza codzienna” - dr inż. Agnieszka Brojanowska
  • 10:30-12:00 | „Broń biała widziana oczami inżyniera materiałowego” - dr hab. inż. Krzysztof Rożniatowski, prof. PW
  • 12:15-13:00 | „Plastik  - surowiec przyszłości czy problem przyszłych pokoleń?” - dr Kamila Sałasińska
  • 12:15-13:00 | „Czy tworzywa sztuczne mogą przewodzić prąd?” - dr inż. Paulina Latko-Durałek
  • 13:15-14:15 | „Fabryka tkanek i narządów człowieka” - prof. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski

Na zajęcia prowadziliśmy zapisy. Limit miejsc został już wyczerpany.

Minifestiwal naukowy – godz. 16.00-18.30, wstęp wolny

Na odwiedzających będą czekały pokazy, eksperymenty i gry - a to wszystko bez ograniczeń wiekowych. Nasi naukowcy odpowiedzą na każde pytanie i wyjaśnią wszelkie zjawiska związane z inżynierią materiałową. Przedstawią m.in. lewitację magnetyczną, pokażą świat w skali mikro i udowodnią, że nie wszystko złoto co się świeci... Studenci z Koła Naukowego WAKANS przestawią różne metody druku 3D. Zespół z WUT Racing zaprezentuje z kolei swój bolid, budowany specjalnie na zawody Formuła Student i pokaże, jak ważne w tym procesie jest wykorzystanie optymalnych materiałów.