Stypendysta / doktorant w projekcie Sonata16

zdjęcie sprzętu badawczego

Zatrudniona osoba będzie uczestniczyć w realizacji projektu Sonata16 pt. „Opracowanie składu chemicznego i obróbki cieplnej nowego, umacnianego wydzieleniowo stopu Al o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej”

Temat doktoratu: „Wpływ mikrododatków na procesy wydzieleniowe w stopach AlMgSi”

Wymagania

• Uczestnik Szkoły Doktorskiej nr 1 Politechniki Warszawskiej (termin rekrutacji do szkół: 17.01.2022).
  • Pełne zaangażowanie w pracę w projekcie.
  • Znajomość zagadnień dotyczących procesów wydzieleniowych s stopach aluminium Al-Mg-Si (mile widziana praca magisterska związana z tą tematyką).
  • Mile widziana znajomość oprogramowania ThermoCalc.
  • Znajomość technik preparatyki próbek do badań mikrotwardości, obserwacji metalograficznych, badań TEM i EBSD.
  • Znajomość podstaw obserwacji SEM i TEM.
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Opis zadań

• Prowadzenie obliczeń układów równowagi w programie ThermoCalc.
  • Przygotowanie stopów o określonym składzie chemicznym oraz prowadzenie ich obróbki cieplnej.
  • Pomiary mikrotwardości.
  • Preparatyka próbek do obserwacji TEM, SEM, EBSD.
  • Przygotowywanie publikacji.
  • Spełnienie obowiązków wynikających z uczestnictwa w Szkole Doktorskiej.

Warunki zatrudnienia
36 miesięcy, na wynagrodzenie składa się stypendium NCN oraz stypendium ze Szkoły Doktorskiej

Wymagane dokumenty
CV, wykaz osiągnięć naukowych, kopia dyplomu, dokument potwierdzający przyjęcie do Szkoły Doktorskiej i list motywacyjny należy wysłać na adres witold.chrominski@pw.edu.pl