Nasza studentka na liście "25 under 25"

Julia Kosińska

fot. mckinsey.com

30 marca 2022 roku firma McKinsey & Company wraz z miesięcznikiem „Forbes” ogłosiła zwycięzców 4. edycji plebiscytu "25 under 25". Jesteśmy dumni z Julii Kosińskiej, która została  jedną z tegorocznych Laureatek.

Julia jest współtwórczynią reaktora przepływowego służącego do oczyszczania wody z nieczystości organicznych, takich jak leki ich pozostałości i wykorzystującego fotokatalizatory, które zdecydowanie przyspieszają ten proces. To przedsięwzięcie przyniosło jej szereg wyróżnień – w tym na konkursach E(x)plory, EUCYS czy Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości – ale nie spoczęła na laurach. Jako studentka inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej kontynuuje projekt z liceum, angażuje się w działania koła naukowego „Wakans”, udziela się w samorządzie studenckim i stara się wszelkimi możliwymi sposobami popularyzować naukę.

 

25 under 25" jest unikalną inicjatywą w skali globalnej, którą zapoczątkowało warszawskie biuro McKinsey & Company wraz z miesięcznikiem „Forbes” w 2018 roku. W konkursie co roku wyróżnianych jest 25 osób, których listę publikuje magazyn „Forbes”. W tym roku kandydaci rywalizowali w 5 kategoriach: „Biznes”, „Działalność społeczna”, „Nauka”, „Nowe technologie” i „Zrównoważony rozwój i klimat”. W każdej kategorii został wyłoniony również laureatka lub laureat, który otrzyma stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych oraz roczne wsparcie wyjątkowego mentora. Finalistów oraz laureatów wybrała ponad 70 osobowa kapituła złożona z  liderów ze świata biznesu, aktywistów, naukowców czy ekspertów w obszarze nowych technologii.

 
 

Źródło: https://www.mckinsey.com