Nasi naukowcy w World’s TOP 2% Scientists 2020

Prof. Tadeusz Kulik, prof. Małgorzata Lewandowska i prof. Wojciech Święszkowski znaleźli się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2020, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

World’s TOP 2% Scientists 2020 składa się z dwóch odrębnych list. Pierwsza ocenia dorobek naukowy od początku kariery do 2020 r., w drugiej brane są pod uwagę jedynie publikacje i cytowania z ostatniego roku kalendarzowego. W pierwszej z wymienionych Politechnika Warszawska może pochwalić się 49 pracownikami, w drugiej są to 34 osoby. W sumie to 57 nazwisk, ponieważ niektóre osoby pojawią się w obu zestawieniach.

W wykazie dotyczącym całego dorobku naukowego znalazło się 147 instytucji (uczelni i instytutów badawczych) z Polski oraz 957 naukowców. Na liście dotyczącej roku 2020 znajdziemy natomiast 153 krajowe instytucje oraz 1027 osób.

Ranking TOP 2% opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier.

Źródło: pw.edu.pl