CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO®

W dniach 17-18 listopada 2020 roku odbyło się unikatowe wydarzenie dla branży kompozytowej CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® łączące świat nauki ze światem biznesu. Organizatorami byli Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych oraz Politechnika Warszawska. Na uczestników czekało 10 godzin prezentacji, konsultacji i dyskusji z cenionymi specjalistami z Polski i zagranicy.

Korzyści z udziału
Sytuacja epidemiologiczna na świecie spowodowała, że tegoroczne Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® nie mogły się odbyć. Organizatorzy wiedząc jednak, iż najskuteczniejszą receptą na kryzys jest działanie, postanowili przygotować wydarzenie CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® łączące elementy wystawy targowej, konferencji i networkingu. Wystawcy targów poprzez udział w wydarzeniu, nie tylko mieli możliwość poprowadzenia prezentacji w jednym z sześciu bloków tematycznych, ale również umieścili swoją wizytówkę na stronie głównej www.kompozyt-expo.pl. Dzięki temu osoby zainteresowane danym rozwiązaniem szybko mogły skontaktować się z producentem lub dystrybutorem. Ogromną korzyścią była solidna dawka wiedzy. Najbardziej aktualne tematy omówili specjaliści z branży.

Bloki tematyczne
Konferencja podzielona była na dwa dni i aż sześć bloków tematycznych:

  1. Monitorowanie uszkodzeń i stanu konstrukcji kompozytowych
  2. Naprawy struktur kompozytowych
  3. Kompozyty tworzone z pasją - wyzwania, problemy, nowe technologie, perspektywy
  4. Projektowanie wyrobów i konstrukcji kompozytowych wspomagane komputerowo
  5. Recykling kompozytów
  6. Nanocząstki w kompozytach – korzyści a bezpieczeństwo ich stosowania

 

Każdy blok rozpoczęty był wystąpieniem ekspertów: prof. dr hab. inż. Tadeusza Uhla z Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. dr hab. inż. Lothar’a Kroll’a z Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz, dr Andrzeja Czulaka Lidera Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, prof. dr hab. inż. Maik’a Gude’a z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, prof. dr hab. inż. Andrzeja Błędzkiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, prof. dr hab. inż. Anny Boczkowskiej z Politechniki Warszawskiej.

Połączenie wiedzy z biznesem
CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO®jest przykładem, iż nauka może iść w parze z biznesem. Wydarzenie łączy te dwa światy sprawiając, iż uczestnik otrzyma kompleksowo dostęp do nowości technologicznych i najnowszej wiedzy. Tym właśnie wydarzenie różni się od typowych konferencji online. Daje w pakiecie więcej.

Szczegóły na stronie www.kompozyt-expo.pl