Bartłomiej Wysocki wyróżniony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Minister Jarosław Gowin uhonorował stypendiami młodych naukowców. Jednym z 211 laureatów jest dr inż. Bartłomiej Wysocki z naszego wydziału.

Dr inż. Bartłomiej Wysocki specjalizuje się w druku 3d metodą selektywnego stapiania laserowego (ang. Selective Laser Melting) implantów z materiałów proszkowych. Twórca licznych zgłoszeń patentowych oraz artykułów naukowych dotyczących poprawy technologii druku 3d w złożu proszku oraz wytwarzania pokryć na rusztowaniach pod hodowlę tkankową. Prezes spółki spin-off MaterialsCare.

Wyróżnienia otrzymali naukowcy, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującymi dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu.

Serdecznie gratulujemy!