24. Piknik Naukowy "Klimat i my"

plakat wydarzenia

W dniach 8-15 maja 2021 roku odbyła się kolejna edycja Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik pod hasłem "Klimat i my". Wśród wystawców nie zabrakło Wydziału Inżynierii Materiałowej i Koła Naukowego WAKANS.

W wirtualnych namiotach nasi pracownicy, doktoranci i studenci opowiadali, jak inżynieria materiałowa może wpływać na klimat:

• "Agresywna atmosfera, czyli dlaczego metale koroduja w powietrzu" - dr inż. Agnieszka Brojanowska,
  • "Energia gwiazd" - dr hab. inż. Łukasz Ciupiński, prof. uczelni,
  • "Zielona energia, czyli ogniwa paliwowe i fotowoltaiczne" - mgr inż. Gabriela Komorowska,
  • "Barwny świat tworzyw sztucznych, czyli droga do ochrony klimatu" - mgr inż. Grzegorz Węgrzyk,
  • "Leczymy wodę z leków " - Julia Kosińska i Mateusz Malikowski z KN WAKANS.

Wykłady i filmy przygotowane przez WIM PW i inne wydziały naszej uczelni można było zobaczyć na: