Aktualności

Program Stypendialny "100 na 100 im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego"

Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłaszają nabór wniosków do Programu Stypendialnego dla czynnych studentów wszystkich rodzajów szkół wyższych, od drugiego roku studiów i wyżej, mających do 26 lat. Honorowy patronat nad programem sprawuje Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W ramach programu przyznane zostaną stypendia roczne w wysokości 1 250 zł brutto miesięcznie, płatne w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.

Ubezpieczenie na rok akademicki 2018/2019

Informacja dotycząca ubezpieczenia NNW w roku akademickim 2018/2019.

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Dziękujemy Państwu serdecznie za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Jest nam niezmiernie miło, że tylu przedstawicieli naszego środowiska zechciało uhonorować swoją obecnością to wydarzenie.

Stypendia doktoranckie w National Structural Integrity Research Center (NSIRC)

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami National Structural Integrity Research Center (NSIRC).

Podziękowanie dla prof. Krzysztofa Sikorskiego

21 września 2018 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Materiałowej zebrali się, aby podziękować prof. dr hab. inż. Krzysztofowi Sikorskiemu za długoletnią pracę na Wydziale. Uroczystość była związana z formalnym zakończeniem zatrudnienia prof. Krzysztofa Sikorskiego i przejściem na emeryturę.

Zapisy na zajęcia z języków obcych w semestrze zimowym 2018/2019

Informacja Studium Języków Obcych PW nt. zapisów na zajęcia z języków obcych odbywających się w semestrze zimowym 2018/2019.

Plan lekcji i planner na r.a. 2018/2019

W tym roku przygotowaliśmy dla naszych studentów wyjątkowy plan zajęć i planner r.a. 2018/2019. Każdy może pobrać, wydrukować i wypełnić swój plan i kalendarz.

Konkursy na stanowisko "doktorant stypendysta"

W ramach projektu NCN „Badanie wpływu mikrostruktury i składu chemicznego na właściwości katalityczne porowatych elementów węglanowych ogniw paliwowych” do 21 września zbierane są oferty na trzy stanowiska "doktorant stypendysta".

Zapisy na bezpłatny kurs IELTS dla studentów

Studium Języków Obcych PW zaprasza na bezpłatny kurs językowy dla studentów przygotowujący do egzaminu IELTS. Kurs odbędzie się w sem. zimowym r.a. 2018/2019.

Zapisy na zajęcia WF

22 września 2018 r. w godzinach 16:00-22:00 studenci Wydziału Inżynierii Materiałowej będą mogli zapisać się na zajęcia WF odbywające się w semestrze 2018Z. Zapisy są prowadzone w serwisie USOSweb.

III Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

Już po raz trzeci Wydział Inżynierii Materiałowej PW uczestniczył w Rodzinnym Pikniku Naukowym w Otwocku, który odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, 8 września br. Również tym razem bardzo wielu zwiedzających przyciągały pokazy przygotowane przez studentów Koła Naukowego WAKANS. Poza komorą do azotowania jarzeniowego i mikroskopem metalograficznym zaprezentowano również pokaz walcowania metali. Stanowisko WIM było otoczone gośćmi przez cały czas trwania Pikniku i budziło zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019

Dziekan i Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 w poniedziałek 1 października 2018 roku o godzinie 14.00 w auli im. Profesora Jerzego Witolda Wyrzykowskiego w Gmachu Inżynierii Materiałowej przy ul. Wołoskiej 141.

Harmonogram Sesji Jesiennej

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem jesiennej sesji egzaminacyjnej w rok akad. 2017/2018. Sesja odbywa się w dniach 3-16 września.

Informacja dla studentów i doktorantów PW o konieczności korzystania z adresów e-mail w domenie PW

Informacja dla wszystkich studentów i doktorantów PW o konieczności korzystania począwszy od dnia 1 czerwca 2018 r. wyłącznie z indywidualnych adresów e-mail w domenie PW (nr_albumu@pw.edu.pl) w korespondencji z Uczelnią.

Informacja dla studentów I roku 2018/2019

Przyszłych studentów studiów I-go stopnia zapraszamy w dniach 02-04.10.2018 w godz. 9:00-15:00 do Dziekanatu w celu podpisania ślubowania i umowy o warunkach odpłatności za studia stacjonarne w PW, odebrania legitymacji (prosimy zabrać ze sobą wydrukowane potwierdzenie opłaty za legitymację – 17 zł., wpłaty należy dokonać na konto podane w USOSweb), złożenia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

Rejestracja Kandydatów na studia doktoranckie

Uprzejmie informujemy o obowiązku rejestrowania się kandydatów na studia doktoranckie za pośrednictwem systemu informatycznego „Rekrutacja PW”, rejestracja elektroniczna kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2018/2019, będzie trwała do 31 sierpnia 2018 roku.

Wyniki 7. edycji badania "Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW"

W tym roku już po raz siódmy Politechnika Warszawska przeprowadziła badanie dotyczące sytuacji zawodowej swoich absolwentów. Udział w badaniu daje absolwentom okazję do wyrażenia opinii na temat ukończonych studiów, a także do podzielenia się z uczelnią informacjami na temat swojej sytuacji na rynku pracy.

Zapisy do programu ATHENS

2 lipca 2018 roku rozpoczęła się rejestracja na kolejną sesję w ramach programu ATHENS, która odbędzie się w dniach 17-25 listopada 2018 roku.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Utrzymała tym samym pozycję z ubiegłorocznego zestawienia. Ex aequo na pierwszym miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. To oznacza, że PW po raz 13. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju.

Zapisy na bezpłatne kursy językowe dla studentów

Studium Języków Obcych PW zaprasza na bezpłatne kursy językowe dla studentów przygotowujące do egzaminów i egzaminy CAE, IELTS Academic.

Naukowcy z PW laureatami stypendium START

zdjęcie

Pięciu młodych badaczy z Politechniki Warszawskiej znalazło się wśród laureatów stypendium START przyznawanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Wśród nich jest Witold Chromiński z Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Wydział Inżynierii Materiałowej PW prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce

zdjęcie

17 kwietnia 2018 roku poznaliśmy wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. Nasz Wydział zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Inżynieria Materiałowa".

E-MRS 2018 Fall Meeting

Międzynarodowa konferencja E-MRS 2018 Fall Meeting odbędzie się w dniach 17-20 września na Politechnice Warszawskiej. Plan konferencji zawiera 21 sympozjów tematycznych, sesję plenarną oraz szereg wydarzeń towarzyszących.