Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni i prof. dr hab. inż. Andrzej Olszyna otrzymali Nagrody Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej.
Najważniejsze informacje dla osób, które w lutym 2021 roku rozpoczynają studia magisterskie.
Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą wykładów ogólnouczelnianych prowadzonych w semestrze letnim r.a. 2020/2021.
15 lutego '21 w Politechnice Warszawskiej rozpoczął się proces indywidualnej rejestracji w portalu pracowniczym SAP oraz systemie USOS na szczepienia COVID-19, który potrwa do 18 lutego. Zgłoszenia będą przekazane zbiorczo do systemu POL-on przez uczelnianego koordynatora.
Miło nam poinformować, że Gabriela Komorowska została wybrana do Zarządu Rady Doktorantów podczas posiedzenia, które odbyło się 28 stycznia 2021 roku. Gabriela będzie odpowiedzialna za wydarzenia kulturalno-sportowe.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny Inżynieria Materiałowa za rok 2020.
Profesor Katarzyna Konopka, Guest Editor wydania specjalnego (Special Issue) w czasopiśmie Materials (140 pkt, IF 3.057) zaprasza do nadsyłania manuskryptów. Tematyka numeru ”Advances in Metal and Ceramic Matrix Composites”.
Miło nam poinformować, że trzy nasze studentki: Klaudia Anuszewska, Aleksandra Padykuła i Karina Tomborek znalazły się w nowym składzie Kolegium Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej.
Informacja nt. zbliżających się obron prac doktorskich na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.
Prof. Małgorzata Lewandowska i prof. Tadeusz Kulik znaleźli się na liście najczęściej cytowanych dwóch procent naukowców na świecie. Zestawienie World’s TOP 2% Scientists, które opublikowano na łamach czasopisma „PLOS Biology Journal”, zostało przygotowane przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier oraz firmą SciTech Strategies.
Obserwacje struktur materiałów pod mikroskopem stanowią źródło fascynacji studentów inżynierii materiałowej ze względu na kolory i kształty, które można zaobserwować.
W grudniu 2020 roku Polska Komisja Akredytacyjna przyznała certyfikaty doskonałości kształcenia. Kierunek "Inżynieria Materiałowa" otrzymał wyróżnienie w kat. Zawsze dla studenta – doskonałość we wsparciu rozwoju studentów.
Do 12 stycznia 2021 roku prowadzona była rejestracja do Szkół Doktorskich.
Otrzymane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę infrastruktury badawczej oraz stworzenie unikatowego centrum badawczo-rozwojowego. Projekt realizowany będzie przez sześć wydziałów PW: Wydział Fizyki, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Wydział Chemiczny, Wydział Elektryczny, Wydział Inżynierii Materiałowej, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych.
Włączamy się do akcji pomocy uczniom wykluczonym cyfrowo. Wolontariusze poszukiwani!
Prof. Dariusz Oleszak, Guest Editor specjalnego wydania (Special Issue) w czasopiśmie Materials (140 pkt.) zaprasza do nadsyłania manuskryptów.
Celem konkursu jest inspirowanie środowiska akademickiego oraz firm do poszukiwania, wdrażania i promowania rozwiązań zgodnych z założeniami gospodarki cyrkularnej. Konkurs ma trzy kategorie. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla studentów, którzy zaproponują wdrożenie GOZ przydatne dla biznesu lub akcję społeczną promującą ideę GOZ.
Politechnika Warszawska jest najlepszą uczelnią wg rankingu EngiRank, który ocenia uczelnie z trzynastu europejskich krajów. W części tematycznej zestawienia, w obszarze „Materials Engineering” Politechnika Warszawska zajęła 2 miejsce spośród 139 ocenianych uczelni.
Do 18 stycznia 2021 roku trwa nabór wniosków w konkursie BEYOND POB w ramach projektu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”. Tematyka grantów powinna dotyczyć obszarów badawczych ujętych w aktualnym wykazie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
Pod koniec listopada poznaliśmy wyniki konkursów Narodowego Centrum Nauki OPUS 19 i PRELUDIUM 19. Z radością informujemy, że wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania są projekty zgłoszone przez naszych naukowców i realizowane przez konsorcja z udziałem Wydziału.
Przyszło nam żyć w czasach zdalnej pracy i nauki, co oznacza, że więcej czasu spędzamy w domu. Czy przejawia się to ciszą i spokojem? Niekoniecznie. Dźwięki otaczają nas zawsze i wszędzie. W tym Materiale Miesiąca kierujemy uwagę na bardzo niecodzienną grupę materiałów, wyjątkową do tego stopnia, że nie są to materiały w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Na scenę wychodzą metamateriały akustyczne.
Rozmowa kwalifikacyjna to szkolenie on-line dla wchodzących na rynek pracy. Wydarzenie dedykowane było dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak dobrze zaprezentować się przed pracodawcą i dostać dobrą pracę.
Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości.
Centrum Studiów Zaawansowanych PW zorganizowało kontynuację otwartego spotkania zdalnego z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni”. Prelegentami byli: Andrzej Dragan (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski), Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska) i Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński).
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania tematów rozpraw doktorskich do Szkoły Doktorskiej nr 1 na semestr letni r.a. 2020/2021.