Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na granty wewnętrzne wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.
Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych wspólnie z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej oraz Komitetem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk ma zaszczyt zaprosić na Jubileuszowe XXV Sympozjum Naukowe „KOMPOZYTY – Teoria i praktyka”, które odbędzie się w dniach 31.05-2.06.2023 roku w Brennej.
Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).
W dniach 28 lutego - 02 marca 2023 zapraszamy studentów przyjętych na studia drugiego stopnia rozpoczynających się w lutym 2023 po odbiór dokumentów związanych z przyjęciem na studia.
Dziekan Wydziału prof. Anna Boczkowska wręczyła nagrody wyróżniającym się studentom i doktorantom WIM PW.
W semestrze zimowym r.a. 2022/2023 odbyło się 40 obron. Na wyróżnienie zasługuje praca Oliwii Kuczek pt. „Ocena wpływu produktów ochronnych na właściwości mechaniczne i strukturę włosów ludzkich” wykonywana we współpracy z Instytutem Badań Kosmetyków Dr Koziej.
13 lutego 2023 roku odbyło sie Seminarium Naukowe Wydziału Inżynierii Materiałowej PW, podczas którego prof. Javier Llorca z IMDEA Materials Institute & Technical University of Madrid wygłosił referat nt. 3D printed multimaterial bioabsorbable scaffolds for bone tissue engineering: mechanical, corrosion and biological performance.
27 stycznia 2023 roku zakończyła się kolejna edycja zajęć w ramach przedmiotu Materiały dla Elektroniki. W tym roku akademickim przedmiot został rozszerzony o dodatkowe zajęcia laboratoryjne - Warsztaty Epitaksji.
Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! 29 stycznia 2023 roku, czyli w dniu finału WOŚP-u zapraszamy do Gmachu Głównego PW na licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.
Ruszył nabór do piątej edycji konkursu Mobility PW. Konkurs skierowany jest do pracowników naukowych i doktorantów Politechniki Warszawskiej.
Zapisy na studia magisterskie, które rozpoczną się w semestrze letnim, potrwają do 24 lutego 2023 roku.
W dniu 9 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy na przedmioty w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023.
Do 20 stycznia 2023 roku trwa głosowanie w plebiscycie Złoty Inżynier 2022, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną. W gronie nominowanych jest nasza Pani Dziekan.
Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska, prof. uczelni została powołana przez Prezydenta RP do Rady do spraw Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji.
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę doktorską, magisterską oraz inżynierską, obronioną w latach 2021-2022 i wpisującą się w tematykę ochrony przed korozją.
Do 31 stycznia 2023 r. trwa nabór wniosków w konkursie, który jest organizowany przez Centrum Badawcze POB Technologie Materiałowe.
Zespół pod kierownictwem prof. Joanny Ryszkowskiej zdobył II nagrodę w ogólnopolskim konkursie na „Najlepszą pracę badawczą wykonaną na rzecz PKN ORLEN”.
6 grudnia 2022 roku Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 23 i PRELUDIUM 21, w których pięć projektów z WIM PW uzyskało finansowanie.
Serdecznie gratulujemy dr inż. Barbarze Romelczyk-Baishya, która otrzyma dofinansowanie NCBR do projektu „Opracowanie metodyki monitorowania właściwości mechanicznych materiałów pobranych z instalacji przemysłowych z wykorzystaniem zminiaturyzowanych próbek”.
Konkurs obejmuje obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim, m.in. z dziedziny Nanotechnologia i inżynieria materiałowa w zastosowaniach przemysłowych.
Przedmiotem ogłoszenia jest wynajęcie lokalu o łącznej powierzchni 90m2 w celu prowadzenia usług gastronomicznych i cateringowych dla pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej.
Spółka zajęła 2. miejsce w kategorii Innowacyjna Firma za aplikację safeEtch, służącą automatyzacji procesu post-procesingu druku 3D z metalu.
Konkurs na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w danym roku przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej jest adresowany jest do pracowników i doktorantów,
których dorobek naukowy jest uwzględniany w ewaluacji działalności naukowej Uczelni.
To już tradycja, że na początku grudnia na placu przed Gmachem Głównym stają domki ze świątecznymi specjałami. Tak będzie też w tym roku. Zapraszamy wszystkich od 1 do 3 grudnia w godz. 10.00-18.00.
17 listopada 2022 roku odbyła się Gala XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. Spółka ADJ Nanotechnology otrzymała Nagrodę w kategorii specjalnej Badania+Rozwój.